Hakkımızda

Hikayemiz ve Kilometre Taşları

Meganova, sağlık, emniyet ve çevre (SEÇ) alanında akademik ve profesyonel deneyime sahip farklı branşlardaki mühendisler tarafından 2018 yılının Şubat ayında İstanbul’da kurulmuştur.

Meganova’nın kuruluş motivasyonu, yerel mevzuat pratiklerine sıkışmış SEÇ pratiklerini daha geniş bir perspektiften ele alarak uluslararası iyi uygulamaları takip eden yenilikçi yaklaşımlar/hizmetler geliştirmektir.

Kuruluşunun ilk yılında, yoğun olarak kurumsal danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan Meganova, eş zamanlı olarak teknoloji iş ortakları ile birlikte SEÇ odaklı dijital dönüşüm  projeleri geliştirmiştir.

2018-2019 yılları arasında Türkiye’de geliştirilen yenilikçi çözümleri Avrupa Birliği ülkelerinde sunma vizyonuyla, 2019 yılının Haziran ayında İsveç’in Göteborg şehrinde Avrupa ofisi faaliyetlerine başlamıştır.

Sürdürülebilirlik yetkinliği bakımından tüm Dünya’da sahip olduğu yüksek normlarla bilinen İskandinavya ülkelerinde 2020-2023 yılları arasında +15’den proje tamamlanmıştır. Meganova, İsveç Mühendislik Endüstrileri Birliği ve İsveç Atık Yönetim Enstitüsü’nün üyesidir.

Meganova, 2019 yılından bu yana Uluslararası Finans Kuruluşu (IFC), Avrupa Yatırım Kalkınma Bankası(EBRD) ve Asya Yatırım ve Kalkınma Bankası(AIIB) gibi uluslararası finans kuruluşlarının yatırım projelerinde çevresel ve sosyal risk yönetimi danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana Türkiye’de +1000 saat eğitim ve +100 proje denetimi ve +10 dijital dönüşüm projesi gerçekleştiren Meganova, Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi paydaşıdır.


Değerlerimizin ve kurum kültürümüzün temel taşları şu şekilde özetlenebilir:

Değerlerimiz

Geleneksel yöntemlerin yanı sıra çağın dinamiklerine uygun yenilikçi yaklaşımların sağlayacağı faydaları önemsiyoruz. Meganova'da ekip çalışmasına, açık iletişime ve sürekli gelişime önem veriyoruz. Sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak için süreçlerimizin her alanında mükemmelliği ve çevikliği merkeze alıyoruz.

Toplumsallık

Sunduğumuz hizmetlerin çıktılarının toplumsal kalkınmaya fayda sağlamasına önem veriyoruz.

Yenilik

Standartlara bağlıyız ancak yenilik için cesuruz ve yaratıcı fikirleri önemsiyoruz.

Çeviklik

Tatmin edici çözümler için değişen süreçlere uyum sağlıyor, operasyonel çevikliği teşvik ediyoruz.

Mükemmellik

Uluslararası en iyi uygulamalara dayanan, üst düzey kalitede hizmet sağlamak için iddialıyız.